جلسه روسای مراکز با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در محل سالن کنفرانس واحد استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فن آوران پهره، چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ جلسه روسای مراکز تحت نظارت دانشگاه با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در محل سالن کنفرانس واحد استانی با حضور دکتر حسن میش مست نهی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان، روسای مراکز آموزش استان، کارکنان واحد استانی در محل سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر میش مست سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین و تشکر از حضور در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به تشریح برنامه ها و فعالیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان پرداختند و خاطر نشان کردند که با تلاش و هم افزایی روسای مراکز بتوانیم دانشگاه جامع علمی کاربردی را به مسیر اصلی خود که همان مهارت محوری  و مهارت آموزی هست برسانیم. وی توسعه رشته ها و مراکز علمی کاربردی را از الویت های برنامه های دانشگاه برشمردند.

سپس روسای مراکز استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات دانشگاه پرداختند و خواستار پیگیری و رفع این مشکلات و موانع شدند.

در ادامه دکتر عباسی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از حضور در جمع کارکنان و روسای مراکز استان ابراز خوشحالی نمودند و به طور شفاف و‌ کامل به کلیه نقطه نظرات روسا مراکز پاسخ دادند، وی همچنین در خصوص شهریه  مراکز، اساسنامه و بازگشایی به تدریج مراکز علمی کاربردی دولتی توضیحاتی بیان داشتند.

دکتر عباسی در ادامه افزود: در حال حاضر آمایش سرزمینی در همه استانها انجام و مهارت های مورد نیاز هر استان احصا شده است.

وی با بیان اینکه، ۵۷۱ مرکز علمی کاربردی در کشور داریم، افزود: ۲۲۰هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند که میتوانند پس از فارغ التحصیلی به  اشتغال دیگران هم کمک کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: لازمه پیشرفت ها و تحول ها نقشه راه است، که در قالب سند تدوین می شود و راه صحیح را برای پیمودن مشخص  و هموار می کند.

دکتر عباسی با با تاکید بر اینکه، تقویت مراکز علمی و کاربردی جز اولویت های دانشگاه علمی کاربردی است، بیان کرد: ارزیابی مراکز علمی کاربردی از حیث کیفیت، بهره مندی از فناوری های مورد نیاز، جذب دانشجویان خارجی، بسترسازی برای واردات فناوری های نوین و تحقق اشتغال پایدار دانش آموختگان از جمله اهداف دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

اول تا چهارم شهریور بازگشایی مجدد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

مقاله قبلی

اطلاعیه مهم آموزشی ویژه دانشجویان ترم آخر

مقاله بعدی