فن آوران پهره

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی تهران شرق، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم تقدیر از مدرسان برتر این استان گفت: مدرسان در ساختار آموزشی دانشگاه، مهمترین رکن در افزایش کیفیت آموزشی می باشند.

وی با یادآوری طرح سامان دهی مدرسان، اعلام کرد: بیش از ۹۳ هزار نفر از ابتدای تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مجوز تدریس دریافت کرده بودند که اغلب ایشان فرایندهای انتخاب را اعم از صلاحیت های علمی و عمومی را طی نکرده بودند و با انجام این طرح تعداد مدرسان حایز شرایط به ۲۵ هزار نفر کاهش یافت. همچنین با برگزاری چند دوره فراخوان مطابق با آیین نامه مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی حدود ۱۰ هزار مدرس جدید نیز از بین ۱۰۰ هزار متقاضی تدریس به بدنه مدرسان کشور افزوده شد.

دکتر محمدحسین امید در خصوص رتبه بندی مدرسان، اعلام کرد: «ملاحظات قانونی برای این امر وجود دارد که مسئولین امر در دانشگاه جامع علمی کاربردی در حال بررسی راه حل های این موضوع هستند». وی ابراز امیدواری کرد که تا سال آینده این طرح عملیاتی شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از کاهش میانگین سنی دانشجویان از ۳۵ سال به ۲۸ سال این دانشگاه خبر داد.

وی همچنین یکی دیگر از اقدامات مهم در راستای ارتقای کیفیت آموزش را سطح بندی مراکز دانست و با بیان این نکته که با ایجاد چارچوبی برای عملکرد مراکز آموزش، تعداد مراکز فعال از ۱۲۰۰ مرکز به ۶۵۰ مرکز کاهش یافت و دانشگاه، همکاری با مراکزی که استانداردهای اولیه را نداشتند، خاتمه داد.

دکتر محمدحسین امید ضمن بیان انتظارات دانشگاه جامع علمی کاربردی از مدرسان، افزود: مدرسان طبق شایستگی های مورد انتظار باید باشند.  

وی در بخش دیگری به لزوم مهارت افزایی مدرسان با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی نیز اشاره کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به گسترش آموزش های مجازی و عدم تشکیل کلاس های حضوری ناشی از بیماری کرونا در بیش از یک سال گذشته، لزوم برگزاری مرتب و کامل کلاس های مجازی و کیفیت برگزاری کلاس ها را در ارزیابی مدرسان موثر دانست.

وی با اشاره به حدود ۲۰۰ مرکز نوآوری که در ۵ سال گذشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس شده است، ترغیب دانشجویان به مشارکت در این مراکز نوآوری و هدایت ایشان را از وظایف مهم مدرسان دانست تا با تشکیل شرکت های دانش بنیان، تولید و تجاری سازی ایده ها عملیاتی شود.

دکترمحمدحسین امید از مدرسان این دانشگاه خواست تا در تدوین و بازنگری دوره ها و تولید محتوا برای آموزش های مجازی نقش پررنگ تری ایفا کنند.

پیام تبریک سرپرست مرکز بمناسبت ۱۲اردیبهشت ماه روز استاد و معلم

مقاله قبلی

فاز اول سامانه جامع فرهنگی دانشجویی بصورت آزمایشی راه اندازی شد

مقاله بعدی