فن آوران پهره

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سیستان و بلوچستان، اسحاق اربابی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته گرافیک تزئینی و محیطی از مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر زاهدان، در حال حاضر معلم و هنرآموز گرافیک و در زمینه های طراحی گرافیک کامپیوتر، گرافیک محیطی و زیباسازی شهری، دکوراسیون داخلی و صنایع دستی فعالیت دارد.

اربابی درباره خود گفت: فعالیت های هنری خود را از اواسط دهه ۸۰ شروع کردم. از دوران کودکی به صنایع دستی بخصوص طرح های بلوچی دوزی علاقه داشتم و به کمک مادر با طرح ها و نقوش این هنر زیبا آشنا شدم. در ادامه با هدف ارائه طرح های مناسب از نقوش بلوچی در زمینه های مختلف از جمله دکوراسیون داخلی، امور تبلیغاتی و گرافیکی، زیباسازی شهری و صنایع دستی، باعث ایجاد اشتغال برای اطرافیان و دوستان خود شدم.

وی افزود: طراحی، تولید و عرضه محصولات صنایع دستی سیستان و بلوچستان و حمایت از نیروی کار بومی اولین رویایی بود که بنده را به سمت کارآفرینی هدایت کرد.

هنرمند جوان اشاره کرد: به اعتقاد من مهمترین عامل برای موفقیت در کسب و کار، علم و دانش روز و تخصص افراد می باشد. با توجه به تحریم های اقتصادی کشور در حال حاضر بهترین زمان برای حمایت و تولید محصولات داخلی است. موانع و مشکلات چیزی است که همیشه و در هرکاری وجود دارد و برای هر مشکلی باید یک راه حل وجود داشته باشد. از نظر بنده افرادی موفق می شوند که در هر شرایطی کار کردن را به نشستن و تماشا کردن ترجیح دهند.

اربابی خطاب به دانشجویان و فارغ التحصیلان جویای کار گفت: دانشجویان باید ضمن تحصیل در مورد رشته تحصیلی خود در بازار آزاد تحقیق کرده و حتی المکان در بازار آزاد مشغول به کار باشند تا علاوه بر سطح علمی به تجربه عملی آنها نیز افزوده شود زیرا علمی که به کار نیاید روزی به باد فراموشی سپرده خواهد شد.

وی در خصوص نقش دانشگاه گفت: اگر دانشگاه بتواند کارگاه های تولیدی در محیط دانشگاه ایجاد کند که دانشجویان بتوانند بغیر از وقت کلاس در اوقات دیگر در آن مرکز مشغول به کار و فعالیت در رشته ی تخصصی خود باشند در حقیقت دانشگاه یک خط تولید ایجاد کرده است که در این صورت با یک تیر دو هدف را زده است! اول اینکه برای دانشجویان ایجاد اشتغال شده و انگیزه آنها برای تحصیل بیشتر می شود و دوم اینکه دانشجویان می توانند با کسب تجربه کار عملی از همان زمان برای بازار هدف و آینده شغلی خود برنامه ریزی کنند. همچنین کسب درآمد برای دانشجو و دانشگاه شکل خواهد گرفت.

هنرمند استان بیان کرد: از تجربیات افرادی که در زمینه کاری مورد علاقه شما فعالیت داشته اند، استفاده نموده و یک برنامه ریزی دقیق برای اهداف کسب و کار خود طراحی کنند. امید به آینده، مثبت اندیشی و تلاش از روی برنامه ریزی در هر زمینه ای مثمرثمر خواهد بود.

اربابی در انتها افزود: بیش از هر چیزی دوست دارم مخاطبان با مشاهده نمونه کارهایم بنده را مورد نقد قرار دهند که مسلماً این خود در رشد هنری من مفید خواهد بود و بجای توضیح دادن بیشتر تمایل دارم با دیدن آثارم بنده را بشناسند.

امکان فراگیری آموزش های مهارتی برای سربازان در دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم شد

مقاله قبلی

برگزاری چهل و هفتمین جلسه کارگروه آموزش‌های عالی کوتاه مدت علمی کاربردی

مقاله بعدی